Subiektywny przewodnik czyli o podróżach, zilustrowane zdjęciami

Subiektywny przewodnik
Miasto we władaniu teatrów

Nie wiem jaki jest Avignon na codzień, gdy nie odbywa się tam festiwal teatrów, ale ten z teatrami jest niezywkle klimatyczny. Można powiedzieć, że miasto jest oddane we władnie mniejszych lub większych teatrów. Można od śniadania do później nocy chodzić na spektakle, podziwiać aktorów – znanych i dopiero rozpoczynających swoją przygodę. Pierwsze przedstawienia zaczynają się ok. 9.30 i tak co jakieś 30 minut aż do późnego wieczoru.

Każdy znajdzie coś dla siebie, ale w tłumie turystów i konkurencyjnych teatrów trzeba się jakoś wyróżnić. To wymaga różnych zabiegów. Niektórzy organizują pochody po mieście, inni pokazują fragment swoich możliwości na placach i skwerach. Tańczą, skaczą, śpiewają. Nie wszyscy występują pod dachem – niektórzy całymi dniami dają przedstawienia na głównych placach.

Miasto żyje – a na spektakle zapraszają rozlepione po całym mieście plakaty. Wszystkie w tej samej konwencji i podobnym stylu. Obwieszone są mury – te zabytkowe i normalne mury domów, płoty, latarnie, balustrady i wszystko inne.

Jest klimatycznie. Chociaż na ulicach jest momentami jak w programie “Mam talent”.

Festiwal teatrów w Avignonie

Fotorelacja

Leave a Reply